۴ دیدگاه
اشتراک گذاری:
اسکین چیست ؟ خرید اسکین ، خرید برچسب ،

مقدمه

اسکین در لغت به معنای پوست یا پوسته میباشد و متاسفانه این کالا بعضا در کشور ما با عنوان هایی نادرست مثل استیکر یا برچسب شناخته میشود.اسکین لایه ای از پی.وی.سی پشت چسبدار است که بسته به نوع کاربرد با قالب های مختلف برش داده میشود و بر روی سطح مورد نظر چسبانده میشود.استفاده از اسکین بیشتر برای تزئین دستگاه های دیجیتال مرسوم است ،از جمله دستگاه ها و سطوحی که معمولا اسکین بر روی آنها نصب می شود می توان به کنسول های بازی، لپتاپ، تبلت، کیس کامپیوتر، گوشی موبایل و … اشاره کرد. اسکین چیست؟ اسکین چیست؟

مقدمه اسکین در لغت به معنای پوست یا پوسته میباشد و متاسفانه این کالا بعضا در کشور ما با عنوان هایی نادرست مثل استیکر یا برچسب شناخته میشود.اسکین لایه ای از پی.وی.سی پشت چسبدار است که بسته به نوع کاربرد با قالب های مختلف برش داده میشود و بر روی سطح مورد نظر چسبانده میشود.استفاده از اسکین بیشتر برای تزئین دستگاه های دیجیتال مرسوم است ،از جمله دستگاه ها و سطوحی که معمولا اسکین بر روی آنها نصب می شود می توان به کنسول های بازی، لپتاپ، تبلت، کیس کامپیوتر، گوشی موبایل و ... اشاره کرد.

تاریخچه اسکین در ایران

در ایران همزمان با ترویج استفاده از کنسول های پلی استیشن ۴ اسکین های این دستگاه به صورت محدود و وارداتی به داخل کشور راه پیدا کردند. همزمان با آن به مرور تولید اسکین در ایران توسط یکی از شرکت های واسطه شروع شد.پس از آن هاماگراف به عنوان دومین شرکت تولید کننده اسکین در ایران شروع به فعالیت کرد و اولین شرکتی بود که برای دستگاه های ps4 slim ،ps4 pro ، xbox 360 slim، xbox 360 super slim ، xbox one ، xbox one s اقدام به تولید اسکین کرد.

فواید استفاده از اسکین چیست؟

از آنجاییکه دستگاه های دیجیتال دارای ظاهری ساده و بعضا کسل کننده هستند استفاده از اسکین باعث ایجاد تنوع و ایجاد ظاهری جذاب در آنها می شود که مطمئنا نشان دهنده شخصیت متفاوت استفاده کننده از آن می باشد. جدا از جنبه تزئینی اسکین ها محافظت از دستگاه مورد نظر در برابر خط و خش و کثیف شدن و تغییر ظاهر آن در گذر زمان یکی از فواید مهم و غیر قابل چشم پوشی این محصول می باشد.

آیا استفاده از اسکین به دستگاه دیجیتال ما آسیب میزند؟

پاسخ این سوال می تواند هم مثبت و هم منفی باشد.حال چرا؟ مانند هر کالای دیگری این کالا هم در بازار دارای جنس درجه یک و متفرقه میباشد.یکی از نکاتی که در تولید اسکین حائز اهمیت است متریال استفاده شده از آن است.استفاده از مواد اولیه نامرغوب مطمئنا سبب ایجاد آسیب های جبران ناپذیر در دستگاه مورد نظر می شود.از جمله آسیب های ناشی از اسکین های نامرغوب می توان به تغییر ظاهر ، خوردگی و زدگی پوسته دستگاه ، بر جای ماندن و رفع نشدن جای چسب و در کل ایجاد تغییر نامناسب در ظاهر دستگاه هنگام جدا سازی آن اشاره کرد.اما استفاده از اسکین های مرغوب و تولید شده توسط شرکت های معتبر و دارای گارانتی هیچگونه آسیبی به دستگاه نخواهد زد. معمولا اسکین های نامرغوب توسط برندهای متفرقه داخلی و اکثر برندهای چینی و ارزان قیمت وارداتی تولید و عرضه می شوند که خرید این نوع اسکین های ناشناخته به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.مجموعه بزرگ هاماگراف با ضمانت کامل اسکین های تولیدی خود را عرضه نموده و به شما این اطمینان را می دهد که در صورت نصب این محصولات بر روی دستگاه های دیجیتال خود هیچگونه آسیبی متوجه دستگاه شما نخواهد شد.

چگونه یک اسکین مرغوب را از اسکین متفرقه تشخیص دهیم؟

چگونه یک اسکین مرغوب را از اسکین متفرقه تشخیص دهیم؟

 • قدم اول :

اولین نکته در تشخیص اسکین درجه یک از متفرقه ظاهر آن و کیفیت چاپ آن است که می تواند به شما ثابت کند که آیا این اسکین توسط یک تولید کننده قابل اطمینان تولید شده است یا نه.مطمئنا تولید کننده ای که در امر کیفیت چاپ و شفافیت تصویر چاپ شده وسواس کافی را به کار نبرده است در متریال به کار برده هم هیچ ضمانتی نخواهد داشت.اسکین های تولیدی هاماگراف با بهترین دستگاه های چاپ روز تولید شده و دارای ظاهری چشم نواز هستند.

 • قدم دوم :

دومین نکته ضخامت مناسب و دولایه بودن اسکین است.تمامی اسکین های استاندارد تولید شده توسط برندهای مطرح خارجی (که به دلیل قیمت بالا وارد کشور نمی شوند) شامل سه لایه میباشند: ۱- لایه چسبی که باعث چسبیدن پوسته چاپ شده روی هر سطح صافی خواهد شد. ۲- لایه اصلی که چاپ طرح مورد نظر روی آن انجام شده و دارای ماهیت ظاهری براق است.این لایه بدون محافظ در اثر گذشت زمان دچار کمرنگ شدن و تغییر رنگ می شود به خصوص اگر در معرض شستشو و تمیز کردن مداوم قرار بگیرد. ۳- لایه محافظ که یک لایه شفاف و بدون رنگ است که دارای ماهیتی براق یا مات می تواند باشد (لایه محافظ مات مرسوم تر است) و بر روی لایه اصلی چسبیده می شود و باعث ضد آب شدن ۱۰۰% و مقاوم شدن رنگ لایه اصلی در برابر گذر زمان، هرگونه شستشو و در معرض آفتاب بودن می شود.ضخامت این دولایه روی هم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میکرون می باشد و اسکین های تولید شده توسط هاماگراف دارای ۱۸۰ میکرون (حدود یک پنجم میلیمتر) است که استاندارد ترین ضخامت است.اگر اسکین مورد نظر شما برای خریداری دارای ماهیتی براق بود باید به ضخامت آن دقت کنید چراکه ممکن است بدون لایه محافظ باشد که این امر سبب رنگ پریدگی زودهنگام،تغییر رنگ دربرابر شستشو و تمیز کردن و یا حتی تغییر رنگ غیر طبیعی در برابر نور آفتاب شود.همچنین نازک بودن اسکین باعث پاره شدن آن هنگام جداسازی از روی کاغذ اصلی اسکین و همچنین پاره شدن هنگام نصب اشتباه روی دستگاه می شود. نکته ای که در این قسمت حائز اهمیت است این است که در هنگام نصب اسکین ممکن است شما دچار اشتباه شوید و نیاز به جداکردن (کندن) اسکین و نصب مجدد آن در محل صحیح داشته باشید.اگر اسکین مورد نظر دارای ضخامت کم باشد (لایه محافظ نداشته باشد) در این مرحله دچار پارگی شده و بلا استفاده خواهد شد.همچنین باید به این نکته هم توجه داشت که اگر ضخانمت اسکین از حد نرمال بیشتر باشد (مانند اسکین های ژلاتینی یا ژله ای) این امر سبب جدا شدن زود هنگام اسکین از روی دستگاه بر اثر گذر زمان و گرم شدن دستگاه خواهد شد.

آیا اسکین در برابر آب و شستشو مقاوم است؟آیا اسکین در برابر آب و شستشو مقاوم است؟
 • قدم سوم :

نکته سوم نوع چسب و قابلت جدا سازی آسان اسکین از روی دستگاه و استفاده مجدد از آن است.میزان چسبندگی اسکین باید مناسب استفاده و چسباندن بر روی سطح مورد نظر باشد.کم چسب اسکین سبب جدا شدن خودبه خودی اسکین در اثر گذر زمان و یا گرم شدن دستگاه دیجیتال می شود و البته پرچسب بودن بیش از حد اسکین هم مشکلاتی غیر قابل جبران به همراه خواهد داشت از جمله سخت جدا شدن و یا حتی هرگز جدا نشدن آن از روی سطح مربوط و یا باقی ماندن اثرات چسب بر روی آن.  نکته دیگری که یک اسکین مرغوب باید از آن برخوردار باشد قابلیت استفاده مجدد است.برخی اسکین ها به دلیل نازک بودن بیش از حد و نداشتن لایه محافظ در صورت جدا کردن از روی سطح پاره شده و نمی توان برای بار دوم از آن استفاده کرد.نکته دیگیری که در این قسمت حائز اهمیت است این است که در هنگام نصب اسکین ممکن است شما دچار اشتباه شوید و نیاز به جداکردن (کندن) اسکین و نصب مجدد آن در محل صحیح داشته باشید.اگر اسکین مورد نظر قابلیت جداسازی مجدد را نداشته باشد در این مرحله دچار پارگی شده و بلا استفاده خواهد شد.مجموعه هاماگراف این نکته را به صورت کامل رعایت کرده و اسکین های تولیدی این برند قابلیت استفاده چند باره را دارند،ضمن اینکه شما با خیال راحت می توانید اسکین را از روی دستگاه خود جدا نمایید بدون اینکه آسیبی متوجه آن شود.

اسکین ps4
 • قدم چهارم :

نکته چهارمی که شما خریدار عزیز باید برای انتخاب محصول مورد نظر به آن توجه کنید دقت برش یک اسکین و متناسب بودن آن با قالب سطح و دستگاه مورد نظر است.به وفور دیده شده اند اسکین هایی که ابعاد آنها هیچ تناسبی با دستگاه نداشته و لبه های آن یا از کناره های دستگاه بیرون زده اند و یا کوچکتر از حد نرمال بوده و قسمت هایی از دستگاه را به طور کامل پوشش نمی دهند که هر دوی این نکات آزار دهنده هستند.تولید کننده های مختلف برای تولید قالب اسکین و به دست آوردن ابعاد مورد نظر از روش های متعددی استفاده می کنند از جمله اندازه های اسمی دستگاه (با استفاده از کاتالوگ دستگاه ها) ، استفاده از اسکین های تولید شده توسط تولید کننده های دیگر و روش هایی از این قبیل. مجموعه هاماگراف برای تولید اسکین های مورد نظر خود بهترین روش را انتخاب کرده است یعنی خرید دستگاه و کنسول مورد نظر و اندازه گیری دقیق و از نزدیک خود دستگاه و امتحان کردن چند باره اسکین های تولیدی بر روی دستگاه مدنظر و حصول اطمینان ۱۰۰ درصدی از تناسب اسکین تولیدی با قالب دستگاه تا جایی که دیده شده برخی تولید کننده های متفرقه داخلی از قالب های تهیه شده توسط هاماگراف برای تولید اسکین های خود استفاده کرده اند! پس شما عزیزان می توانید در این مورد هم از خرید محصول خود اطمینان کامل داشته باشید.

آیا اسکین در برابر آب و شستشو مقاوم است؟

آیا اسکین در برابر آب و شستشو مقاوم است؟

ماهیت جنس یک اسکین pvc است و این متریال یک ماده ضد آب است.حال اگر چاپ روی آن انجام شود بر اثر گذر زمان و شستشو ممکن است رنگ چاپ شده تغییر یابد اما به طور کامل آسیب نمی بیند.اسکین های تولید شده توسط برند های معتبر خارجی دارای یک لایه محافظ بی رنگ برای جلوگیری از اسیب دیدن رنگ و چاپ در برابر شستشو،نور آفتاب و گذر زمان هستند.مجموعه هاماگراف نیز همانند این شرکت ها اسکین های خود را به صورت دولایه با ضخامت ۱۸۰ میکرون تولید می کند و محصولات خود را از نظر مقاومت در برابر شستشو،نور آفتاب و ثبات رنگ در گذر زمان یه صورت کامل ضمانت می کند تا خریداران عزیز از این حیث نیز با اطمینان کامل اقدام به تهیه محصولات این مجموعه نمایند.لازم به ذکر است خریداران محترم حتما در هنگام خرید اسکین از هر برند داخلی و یا خارجی به دولایه بودن محصول دقت کنند و بدانند که اسکین های تک لایه (با ظاهر براق) با هر گونه ضمانت از طرف تولید کننده به هیچ وجه قابل اتکا نیستند حال آنکه اگر این ضمانت ها قابل اعتماد بود تولید کننده های مطرح اسکین خارجی هیچ گاه محصولات خود را به صورت دولایه و با لایه محافظ ارائه نمی کردند.

اسکین چیست؟

آیا نصب اسکین و جدا کردن آن به راحتی انجام می شود؟

 

معمولا اسکین ها باید بر روی پک بسته بندی خود و یا همراه آن طریقه نصب داشته باشند.حال اگر این نکته رعایت نشده بود می توان با یک جستجوی ساده در موتور های جستجو صد ها فیلم آموزشی برای نصب اسکین یافت کرد.اسکین های هاماگراف بر روی بسته بندی خود دارای آموزش نصب کامل هستند و شما نیازی به جستجو و دریافت آموزش های دیگر نخواهید داشت.اما این مرحله دوم است.یک اسکین مرغوب در وهله اول باید مواردی را به صورت ذاتی در خود داشته باشد تا بتوان به راحتی آن را نصب و مهم تر از آن از سطح مورد نظر جدا کرد.

 • نکته اول : اولین مسئله ماهیت pvc بودن اسکین است.اگر متریال استفاده شده در تولید و چاپ اسکین از این ماده نباشد و هر متریال دیگری اعم از کاغذ،مقوا پشت چسبدار،استیکر معمولی و هر ماده متفرقه دیگری باشد مطمئنا در نصب و جدا سازی آن مشکل زا خواهد بود.
 • نکته دوم : دومین مسئله ضخامت اسکین و دولایه بودن آن است.اشتباه در نصب اسکین یک امر متداول است.این اشتباه ممکن است شامل مواردی از جمله کج شدن،جفت نشدن لبه ها،ایجاد حباب و هوا در زیر اسکین و … است که همگی با جدا کردن و تلاش دوباره و چند باره برای نصب قابل تصحیح است اما به یک شرط ! این که اسکین شما دارای ضخامت کافی (حداقل ۱۵۰ میکرون) و دولایه باشد چرا که اگر اسکین از حد نرمال نازک تر باشد یا یک بار اشتباه چسباندن و تلاش برای جدا کردن آن دچار پارگی و چروک های زیاد شده و دیگر به هیچ وجه قابل استفاده نخواهد بود.اسکین های تولیدی هاماگراف طبق استاندارد های بین المللی دارای ضخامت ۱۸۰ میکرون بوده و شما می توانید در صورت بروز اشتباه در نصب بارها و بارها اسکین را از سطح جدا کرده و مجددا نصب نمایید و به هیچ وجه نگران پاره شدن اسکین و یا تضعیف چسب آن نباشید.
 • نکته سوم : آخرین نکته نوع چسب اسکین است.اسکین هایی که دارای چسب بیش از حد باشند و از مواد اولیه نامرغوب تولید شده باشند در هنگام جداسازی مشکل زا خواهند بود،یا اصلا جدا نمی شوند یا سخت جدا می شوند و یا جدا می شوند و آثار چسب آنها بر روی سطح مورد نظر باقی می ماند.دیده شده است برخی اسکین ها در همان لحظه نصب به راحتی قابل جدا سازی هستند و برخی تولید کننده ها با تاکید بر این مسئله اقدام به تبلیغات نادرست در این زمینه می کنند حال آنکه شرط تضمین جداسازی راحت اسکین این است که پس از مدت طولانی و ماندن اسکین بر روی سطح و در اثر سرد و گرم شدن حتی بعد از گذشت چندین ماه، در صورت اقدام به جدا کردن اسکین هیچ گونه مشکلی اعم از سختی جدا سازی و ماندن اثرات چسب بر روی سطح دیده نشود.مجموعه هاماگراف در تولید اسکین های خود از مرغوب ترین مواد اولیه موجود استفاده می کند و در زمینه جداسازی بدون آسیب به مشتریان خود اطمینان خاطر کامل می دهد.
آیا ممکن است اسکین پس از مدتی به صورت خود به خود از روی سطح جدا شود؟

آیا ممکن است اسکین پس از مدتی به صورت خود به خود از روی سطح جدا شود؟

 

پاسخ این سوال مثبت است اما دلیل آن چیست؟پیش از همه باید در نظر داشت هر سطحی که اسکین روی آن نصب میشود باید صاف ،خشک و عاری از هر گونه گرد و غبار و چربی باشد.اگر این نکات رعایت شد و باز هم شاهد کنده شدن اسکین بودیم باید کیفیت چسب خود اسکین را مورد بررسی قرار دهیم.یک اسکین مرغوب دارای چسب مناسب و به اندازه کافی است،نه زیاد و نه کم! چسب کم مطمئنا باعث جدا شدن زودهنگام اسکین از سطح می شود و چسب زیاد باعث ایجاد دردسرهای بعدی در جداسازی و یا ماندن اثرات چسب بر روی سطح شود.دیده شده که برخی اسکین ها در ظاهر دارای چسبی زیاد و قوی هستند اما باز هم پس از مدتی دچار جدا شدگی خود به خود و کنده شدن کامل می شوند.علت این امر استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و ارزان قیمت برای تولید اسکین است، چسب این مواد در اثر گذر زمان و در معرض حرارت بودن ماهیت خود را از دست داده و شروع به جدا شدن می کند.برای گرفتار نشدن به مسائل این چنینی تنها راه انتخاب اسکینی با برندی معتبر و شناخته شده است.مجموعه هاماگراف همواره سعی بر استفاده از بهترین مواد اولیه داشته است و پس از مدتها فعالیت در زمینه تولید اسکین و کسب تجربه کافی مرغوب ترین محصولات را از هر حیث در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

برای افزایش عمر اسکین خریداری شده چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای افزایش عمر اسکین خریداری شده چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نصب صحیح و دقت در خشک و عاری بودن سطح مورد نظر از هر گونه گرد و غبار و چربی اولین نکته ای ست که باید به آن دقت کرد.یک پارچه نصب کردن اسکین و دقت در این امر که زیر سطح آن هیچ حباب هوایی باقی نماند از دیگر نکات است.پس از نصب اسکین قرار دادن دستگاه در مکانی که خطر گیر کردن لبه های آن به نقاطی که باعث جدا شدن اسکین شود می تواند به عمر بیشتر اسکین شما کمک کند. (مثلا در اسکین لپتاپ دقت هنگام قرار دادن آن در کیف مخصوص و در مورد ps4 دقت در قرار ندادن دستگاه روی سطوح ناهموار مثل فرش و صاف بودن سطح زیرین آن).تمیز کردن اسکین هیچگونه محدودیتی ندارد و اگر اسکین شما دارای لایه محافظ باشد (در بند های قبل به تفصیل در این باره بحث شد) با هر گونه ماده پاک کننده ای (به جز حلال ها) می توانید آن را تمیز کنید.جلوگیری از گرم شدن بیش از حد نیز می تواند در این امر کمک کننده باشد حال آنکه گرم شدن متداول و عادی در صورت مرغوب بودن اسکین آسیبی به آن نخواهد زد.اما تهیه یک اسکین مناسب که تمام نکات این مقاله اعم از دولایه بودن، رعایت ضخامت حداقلی ۱۵۰ میکرون، کیفیت مطلوب مواد اولیه در تولید آن، دارا بودن لایه محافظ، متریال ۱۰۰ درصد pvc ، دقت در برش اسکین و … را رعایت کرده باشد تاثیری به سزا در عمر مناسب اسکین خواهد داشت که حتی رعایت موارد فوق هم شاید جبران بی کیفیت بودن یک اسکین را نکند و سبب شود محصول خریداری شده بیش از چند روز مهمان خانه شما نباشد.

امیدواریم توانسته باشیم شما را در خرید یک اسکین مناسب راهنمایی کرده باشیم.در صورت تمایل میتوانید از محصولات اسکین ما اعم از اسکین های کنسول بازی و اسکین های لپتاپ هاماگراف دیدن فرمایید.

٪ دیدگاه ها

 1. مبین اکتبر 10, 2019 پاسخ

  شما ازین اسکینای فومی که تو بازار بهش ابره ای یا ژله ای یا همچین اسمایی میذارن هم دارین واسه لپتا ۱۵.۶ اینچی؟

  • behzad نوامبر 2, 2019 پاسخ

   سلام نه متاسفانه دوست عزیز

 2. arshia می 26, 2020 پاسخ

  سلام رزولوشن عکس برای شاسی و برچسب xbox one s باید چند باشه؟

  • behzad می 26, 2020 پاسخ

   سلام عزیز . حداقل اچ دی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

X