بدون نظر
اشتراک گذاری:
استیکر های ماشینی تک رنگ برشی راهنمای خرید و استفاده و نگهداری از برچسب ماشین

برچسب ماشین ( استیکر ماشین ) چیست؟

برچسب اتومبیل، استیکر اتومبیل، برچسسب ماشین، برچسب خودرو و این قبیل اسامی به گوش کمتر کسی که با اتومبیل سر و کار داشته باشد ناآشناست. برخلاف برخی محصولات استیکر مانند اسکین دستگاههای دیجیتال که شاید قشر خاصی از جامعه با آن آشنا باشند، این محصول کالایی ست که بسیاری از ما کم و بیش با آن آشنایی دارند.حتما در سطح شهرکه قدم میزنید نگاهتان با اتوبوس های بین شهری که با نوشته ای بزرگ در کنار بدنه نام شرکت مسافربری خود را مشخص می کنند برخورد کرده است! و یا تاکسی های شهری که اتومبیل خود را با طرح شطرنجی روی درب های خود متمایز کرده اند، یا خودروهای امدادی مثل آمبولانس و خودروهای راهنمایی و رانندگی همگی مثال های خوبی برای یادآوری کاربردهای فراوان استیکر و برچسب های اتومبیل هستند.

استفاده و نگهداری برچسب ماشین ( استیکر ماشین )

در کنار کاربردهای اجباری و ارگانی این محصول که امری اجتناب ناپذیر و با اهمیت است کاربرد دیگر این محصول جنبه تزئینی آن است که می توان به اولین خواستگاه کاربرد آن در اتومبیل های مسابقه ای و رالی اشاره کرد که شاهد استفاده گسترده ای از برچسب های اتومبیل در آن هستیم.

در این مقاله قصد داریم به معرفی و استفاده و نگهداری برچسب ماشین ( استیکر ماشین ) به صورت تخصصی بپردازیم، با ما همراه باشید.

۱٫ استیکر های تک رنگ برشی:

این استیکر ها به صورت رول های تک رنگ با تنوع رنگی بالا عرضه می شوند که با دستگاه های دیجیتال خاصی به صورت کامپیوتری برش زده شده و مورد استفاده قرار می گیرند.این نوع استیکر می تواند به صورت تک رنگ و یا در چندین رنگ با هم ترکیب شده و استفاده شوند. مقاومت این نوع برچسب در صورت استفاده از مواد اولیه مرغوب در برابر شستشو و تغییر رنگ بسیار خوب است و همین امر سبب استفاده گسترده آن در دنیای استیکر خودرو شده است به نحوی که در بسیاری از زمینه ها مثل خودروهای امدادی آمبولانس، آتش نشانی، پلیس، ناوگان حمل و نقل عمومی، خودروهای رالی و مسابقه ای، خودروهای آفرود و صحرانوردی و غیره از این نوع استیکر استفاده می شود.در میان مزیت های این نوع برچسب می توان به مقاومت بالا و شکیل و ساده بودن و کاربرد فراوان آن اشاره کرد اما عیب بزرگ آن محدودیت در ارئه هر طرحی می باشد به نحوی که نمی توان هرطرح و تصویری را با این استیکر اجرا کرد.این استیکر در دو دسته کلی شبنما (شبرنگ) و عادی ارائه می شوند که همانطور که از نام آنها مشخص است استیکر شبنما در صورتیکه در یک فضای تاریک به آن نور تابیده شود با درخشش خود ظاهری متمایز و جلوه ای خاص خواهد داشت.

استیکر های ماشینی تک رنگ برشی راهنمای خرید و استفاده و نگهداری از برچسب ماشین

۲٫ استیکر های چاپی:

چاپ بر روی این نوع برچسب با دستگاه های دیجیتال انجام شده و پس از برش روی خودرو نصب می شوند. این نوع برچسب در ابتدا برای تبلیغات روی خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می شد که مطمئنا نمونه های آنها را مشاهده کرده اید، سپس با گسترش استفاده از آنها حتی شاهد نصب این نوع استیکر روی اتومبیل های شخصی در ابعاد کوچک بوده ایم. مزیت بزرگ استفاده از این نوع استیکر نداشتن محدودیت در انتخاب طرح و عکس است.اما عیب آن امکان کمرنگ شدن و رنگ پریدگی آن در مرور زمان و در معرض آفتاب و شستشو بودن است که البته با برخی ترفند ها می توان این امر را به تعویق انداخت اما نه برای همیشه! عیب دیگر این نوع استیکر هزینه بالای چاپ آن می باشد.

استیکر های چاپی:

چگونه یک استیکر اتومبیل مناسب خریداری کنیم؟

اولین قدم در انتخاب استیکر مناسب چه استیکر تک رنگ و چه استیکر چاپی کیفیت ظاهری و دقت در چاپ و ظرافت برش محصول است. نکات دیگری که باید در نظر گرفته شود به تفکیک نوع استیکر در ذیل اورده شده است:

استیکر برشی:

۱٫ اولین نکته برای خرید این نوع محصول دقت برش، یک پارچه بودن لبه های برش خورده استیکر، نبود پارگی در سطح برچسب و در یک کلام نظم کلی ظاهر محصول است. هاماگراف همواره به دلیل استفاده از بهترین و به روز ترین دستگاه های برش دیجیتال و حرفه ای ترین تیم طراحی و اجرا بهترین کیفیت را در این زمینه ارائه می دهد.
۲٫ نکته دوم کیفیت متریال اولیه در تولید استیکر است. این نکته را می توان از کاغذ پشت برچسب تا حدود زیادی دریافت. نوشته های روی کاغذ پشتی محصولات برند برچسب خام اولیه را نشان می دهند و معمولا کشور سازنده هم روی این قسمت نوشته شده است. البته از آنجاییکه اجناس این چنینی اغلب دارای ماهیتی نامعلوم از نظر کیفیت مواد اولیه می باشند و ممکن است تشخیص نوع مواد اولیه سخت باشد بهترین راه برای این امر تهیه استیکر از فروشگاههای معتبر و قابل اعتماد می باشد. فروشگاه هاماگراف همواره سعی بر این داشته که از بهترین مواد اولیه برای تولید استیکر های خود استفاده کند.
۳٫ نکته سوم داشتن سلفون نصب همراه استیکر های تک رنگ برشی است. از آنجاییکه این استیکر ها در اغلب اوقات دارای قسمت های ریز و جدا از هم می باشند می بایست همراه با سلفون نصب ارائه شوند تا قابلیت نصب یکپارچه و منظم را داشته باشند، در غیر این صورت این امر سبب وقت گیر بودن و در برخی موارد به غیر قابل نصب بودن آنها می انجامد. تمام استیکر های تولید شده توسط هاماگراف بر روی خود دارای سلفون نصب می باشند.
۴٫ بسته بندی مناسب برای جلوگیری از در معرض هوای آزاد بودن و نور خورشید از ایجاد تغییر حالت در استیکرجلوگیری می کند. بنابراین بهتر است استیکرهای تک رنگ برشی در یک پلاستیک با درب بسته ارائه شود تا همواره کیفیت خود را حفظ کند. این نکته همواره توسط هاماگراف رعایت می شود و در پک بسته بندی ارائه شده آموزش نصب هم برای مشتریان عزیز ارسال می شود.

چگونه یک استیکر اتومبیل مناسب خریداری کنیم

استیکر چاپی:

۱٫ در این نوع استیکر اولین نکته حائز اهمیت کیفیت چاپ مناسب است. اگر فایل انتخاب شده توسط اپراتور چاپ دارای کیفیت کافی باشد و دستگاه چاپ دیجیتال به روز و بدون مشکل باشد باید شاهد بهترین کیفیت چاپ در انتهای کار باشیم. هاماگراف با استفاده از بهترین و به روز ترین دستگاه چاپ ساخت کشور ژاپن همواره با وسواسی خاص بهترین کیفیت را در محصولات خود ارائه نموده است.
۲٫ نکته دوم استفاده از مواد اولیه مناسب در چاپ و تولید استیکر های چاپی است. ده ها نوع از مواد اولیه مختلف در این حوزه کاری در بازار موجود هستند که تعداد انگشت شماری از آنها از کیفیت لازم را برای استفاده بر روی خودرو برخوردارند. هاماگراف همواره سعی بر این داشته که از بهترین مواد اولیه برای تولید استیکر های چاپی خود استفاده کند.
۳٫ نکته سوم استفاده از لایه شفاف محافظ بر روی این نوع استیکر است. برخی استیکر های خودرو برای استفاده موقتی و کوتاه مدت تولید می شوند که در این نوع نیازی به استفاده از لایه محافظ نیست اما برخی دیگر که برای استفاده بلند مدت کاربرد دارند باید حتما به لایه محافظ مجهز شوند تا در برابر تابش نور خورشید و اب و شستشو مقاومت کامل داشته باشند. مجموعه هاماگراف محصولات خود را بر اساس کاربرد و بنابه سفارش مشتری در دو دسته تک لایه و دولایه با ضمانت کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می کند.

آیا استفاده از استیکر به اتومبیل ما آسیب میزند؟

آیا استفاده از استیکر به اتومبیل ما آسیب میزند؟

در پاسخ به این سوال باید یک نکته را مورد توجه قرار داد، اینکه از چه نوع استیکری استفاده می کنیم؟ همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم نوعی از استیکر که با نام استیکر شبنما یا شبرنگ شناخته می شوند برای اتومبیل استفاده می شوند که تا حد امکان بهتر است این نوع برچسب بر روی بدنه خودرو (بخصوص خودروهای شخصی) نصب نشود و در صورت اصرار به استفاده از آن، بر روی شیشه خودرو نصب شوند چراکه این نوع برچسب دارای چسبی بسیار قوی می باشد و به سختی از سطح جدا می شود. در مورد دیگر برچسب ها باید گفت که این نوع برچسب ها به راحتی در صورت نیاز از روی سطح جدا شده و هیچ آسیبی به رنگ و بدنه خودرو نمی زند. البته بهتر است هنگام جدا کردن با دقت کامل و به آرامی از سطح خودرو جدا شوند تا هیچ آسیبی به رنگ خودرو وارد نکنند. این ضمانت هیچ گاه برای استیکر های متفرقه و کم کیفیت که ممکن است در بازار موجود باشند صدق نمی کند اما استیکر های ارائه شده توسط هاماگراف با تضمین کامل کیفیت و جدا شدن راحت به مشتریان عزیز ارائه می شوند.

آیا استیکر های اتومبیل در برابر آب، شستشو و نور آفتاب مقاوم هستند؟

مواد خامی که برچسب اتومبیل از آن تهیه می شوند (چه برشی تک رنگ و چه چاپی) در صورتیکه از برند های مطرح و تضمین شده باشند به ذات خود از جنس pvc ضد آب هستند و در صورتیکه با آب و شستشو تماس داشته باشند مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد. اما برای اطمینان از ماندگاری استیکر پس از اینکه از جنس خود برچسب اطمینان حاصل شد باید چند نکته را در نظر داشت:
در هر دو مدل استیکر چاپی و تک رنگ در هنگام نصب باید سطح مورد نظر کاملا تمیز و خشک باشد در غیر اینصورت ممکن در اثر شستشو و نفوذ آب به زیر استیکر، چسب استیکر مورد نظر در قسمتهایی از آن دچار مشکل شده و جدا شود.
همچنین در هنگام شستشو با آب پرفشار بهتر است در قسمت هایی که استیکر نصب شده (مخصوصا استیکر های ظریف برشی) آب با فاصله بیشتر و با فشار کمتر با برچسب برخورد کند و یا حتی الامکان به تمیز کردن آن قسمت با دستمال نمناک و بدون فشار آب بسنده کرد.
در مورد استیکرهای چاپی، بیشترین آسیب به آنها را نور مستقیم و شدید آفتاب ایجاد می کند. برای جلوگیری از این امر استفاده از استیکر های چاپ شده با دستگاه های به روز،استفاده از جوهر با کیفیت و همچنین مواد اولیه مناسب می تواند تاثیری مستقیم در طول عمر این نوع استیکر در برابر آفتاب داشته باشد. پس از آن استفاده از لایه شفاف محافظ برای افزایش طول عمر این استیکر ها بسیار موثر است. همچنین این لایه محافظ تاثیر فراوانی در ضد آب بودن کامل استیکر های چاپی دارد. برای همین همواره به کسانی که قصد استفاده طولانی مدت از استیکر های چاپی را دارند توصیه می شود از استیکر های چاپ شده با لایه محافظ استفاده نمایند. هاماگراف همواره بنا به موارد استفاده استیکر های خود بهترین و با کیفیت ترین محصولات خودرویی را ارائه می کند.

چگونه استیکر خریداری شده را نصب کنیم؟

چگونه استیکر خریداری شده را نصب کنیم؟

نصب استیکر های کوچک و برشی بسیار ساده است. فقط کافیست که سلفون نصب توسط فروشنده ارائه شود پس از آن شما می توانید طبق آموزش زیر نسبت به نصب استیکر خود اقدام کنید.
برای این کار ابتدا سطح مورد نظر را تمیز کنید. سپس محل دقیق مورد نظر برای نصب را انتخاب نمایید. استیکر را همراه با سلفون از روی کاغذ جدا نمایید و بر روی سطح مورد نظر بچسبانید. دقت داشته باشید که هنگام نصب سلفون را به صورت کامل صاف و کشیده نگه دارید تا از چروک شدن آن جلوگیری شود. بعد از نصب با یک کاردک و یا کارت عابر بانک بر روی آن بکشید تا خوب بچسبد. چند دقیقه صبر کنید و سپس سلفون نصب را از روی آن جدا کنید. اگر در اثر نصب نامناسب زیر استیکر حباب هوا ایجاد شد می توانید با نوک یک سوزن و ایجاد سوراخی کوچک در محل حباب، آن را محو کنید. برای نصب استیکر های خیلی بزرگ بهتر است از یک نصاب حرفه ای برای تصب آن استفاده کرد چرا که پروسه نصب استیکر های بزرگ کاملا با استیکر های معمولی متفاوت است و امری حرفه ای و حساس است. هاماگراف همواره همراه با استیکر های خود آموزش نصب ارائه می دهد تا مشتریان عزیز از نظر نصب برچسب های خریداری شده آسودگی خاطر کامل داشته باشند.

برای افزایش عمر برچسب ماشین ( استیکر ماشین ) چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای افزایش عمر برچسب ماشین ( استیکر ماشین ) چه نکاتی را رعایت کنیم؟

همانطور که در قسمت های قبل به نکات مختلفی اشاره شد، در این قسمت به صورت متمرکز به ذکر چند نکته کلی و مهم می پردازیم.
نکته اول اینکه در انتخاب نوع استیکر اگر با برند ها و اجناس این کالا آشنایی ندارید، برای تهیه محصول همواره از فروشگاه های معتبر و مطمئن خرید کنید تا از کیفیت جنس و مواد اولیه آن آسوده خاطر باشید.
نکته دیگر تمیز بودن محل نصب برچسب می باشد که امری بسیار مهم و حساس در افزایش عمر آن است.
نصب استیکر در هوای سرد و مرطوب اشتباه بزرگی ست که بسیاری از افراد به آن بی توجه هستند. نصب استیکر همواره باید در هوای نسبتا گرم انجام شود. در موارد خاص برای ایجاد این شرایط بهتر است از سشوار برای گرم کردن محل نصب استفاده کرد.
نکته دیگر پس از نصب، نگهداری از استیکر است که باید به دو نکته کلی توجه داشت: اول اینکه حتی الامکان از آب پرفشار برای شستشوی محل نصب استیکر (به خصوص برچسب های ظریف و ریز) استفاده نشود. دوم اینکه از نگهداری طولانی مدت استیکر های چاپی در معرض نور شدید و مستقیم آفتاب خودداری شود.
ما در مجموعه هاماگراف با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای در زمینه تولید و نصب استیکر اتومبیل امیدواریم توانسته باشیم شما را در انتخاب، خرید و نگهداری این محصول راهنمایی کرده باشیم. برای دیدن مدلهای استیکر اتومبیل هاماگراف بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

X