بدون نظر
اشتراک گذاری:
برچسب ماشین و استیکر ماشین و استیکر اتومبیل استیکر بدنه خودرو و استیکر خودرو و برچسب اتومبیل

چگونه اتومبیل خود را اسپورت کنیم ؟

در سال های اخیر اسپورت کردن خودرو بسیار رایج شده است . و اغلب جوانان مایلند خودرویی اسپورت داشته باشند  در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چه نکاتی در اسپورت کردن خودرو باید رعایت کرد و چگونه با برچسب ماشین یا استیکر ماشین می توان این کار را به بهترین شکل ممکنه انجام داد .

  • اولین مورد که باید مورد توجه قرار گرفت تزئینات درون خودرو  است

در تزیینات داخلی خودرو موارد ذیلباید مورد توجه قرار گیرند :

روکش صندلی

روکش‌ها فرمان خودرو

دسته دنده ماشین

دستگیر برای ترمز دستی

نشانگرهای اعلان خودرو

داشبورد و سینه خودرو و در‌ها

در مورد روکش صندلی باید گفت بهتر از جنس چرم باشند و پیشنهاد می شود که مبلغی بیشتر از ۳۰۰ هزار تومان برای این مورد هزینه نکنید اگر محدودیت هزینه دارید . در مورد روکش فرمان خودرو و دسته دنده ماشین و دستگیر برای ترمز دستی به سلیقه خود میتوانید مناسب با طرحی که در نظر دارید انتخاب کنید . در مرحله آخر داشبورد و سینه خودرو و در‌ها را همرنگ با روکش‌ها کنید که این هم با قیمتی حدود ۱۵ تا ۱۵۰‌هزار تومان برای شما تمام می‌شود.

دومین مورد تزیینات بیرون خودرو می باشد .

پس از تزئینات داخلی خودرو نوبت به تزئینات بیرونی خودرو می‌رسد.که باید موارد زیر را در نظر گرفت :

  1. رینگ‌‌ها و لاستیک‌ها
  2. استیکر مناسب خودرو
  3.  رکاب
  4. تعویض چراغ‌ها
  5. دودی کردن شیشه‌‌ها
  6. سیستم صوتی

مهمترین بخش اسپرت کردن اتومبیل مربوط به رینگ‌‌ها و لاستیک‌ها می‌شود. انتخاب رینگ و لاستیک مناسب در زیبایى اتومبیل بسیار موثر است. قیمت انواع رینگ و لاستیک در بازار نیز متفاوت است.  و قیمت رینگ و لاستیک در کمترین حالت ممکن ۱ میلیون تومان آب می‌خورد.پیشنهاد نمیشود از لاستیک های پهن استفاده کرد زیرا باعث آسیب به جعبه دنده خودرو میشود .

استفاده از استیکر مناسب برای خارج خودرو میتواند ایده ای جالب و مناسب برای اسپوزت کردن خودرو باشد . همانطور در در محصولات هاماگراف مشاهده میکنید .

 

پس از آن یک رکاب خریداری کرده و سپس تعویض سپر که بین ۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان قیمت دارد، در برنامه شما قرار می‌گیرد.تعویض چراغ‌ها نیز یکی از را‌ه‌های اسپرت کردن خودروی شما است

سیستم صوتی نیز یکی از عواملی است که میتواند به خودرو شما ظاهر یک خودرو اسپورت را ببخشد.

سومین مورد تقویت موتور خودرو

پس از تزئینات داخلی و تزئینات بیرونی نوبت به تقویت موتور خودرو می‌رسد.
در ابتدا بستن فیلتر هوای اسپرت که بین ۵۰ تا ۳۰۰‌هزار تومان قیمت دارد (البته ارزان‌ها بیشتر صدای موتور را زیبا می‌کنند) پس از آن بستن استرس بار برای افزایش میزان تعادل مخصوصا برای ماشین‌های رینگ اسپرت و خوابیده را انجام دهید و در نهایت با بستن هدرز که از ۵ تا ۱۵اسب بخار قدرت ماشین شما را افزایش می‌دهد.
شما می‌توانید خودروی اسپرت زیبا داشته باشید، فکر نکنید این کار هزینه زیادی دارد نه، تنها با ۷میلیون تومان معادل قیمت خودروی ارزان می‌توانید خودرویی اسپرت و زیبا داشته باشید!

نمونه از محصولات استیکر و برچسب ماشین هاماگراف را در زیر میتوانید مشاهده نمایید :

چهارمین مورد روش‌های ارتفاع زدن هستند

روش بعدی که خیلی رایج است روش ارتفاع زدن است.
این کار راه‌های مختلفی دارد. ارزانترین راه این است که با پرداخت چند‌هزار تومان به یک مکانیک از او درخواست کنید که فنر لول کمک فنر شما را بریده و کوتاه کند تا اینکه ماشین شما ارتفاعش پایین بیاید! این راه به عنوان ارزانترین راه شاید کمی معقول به نظر می‌رسد، ولی اصلا توصیه نمی‌شود؛ چون باعث خشک‌تر شدن ماشین و کمتر شدن عمر فنر‌ها خواهد شد! راه‌هایی هم مثل گرم کردن فنر یا بستن قسمتی از فنر وجود دارد که اصلا تاثیرگذار نیست؛ بلکه ضرر آن بیشتر از نکته‌ مثبتش هست.

راه دوم یکی از راه‌های خوب است که در ایران رواج دارد. اینکه کمک فنرخودرویتان را به اصطلاح پیچ مهره‌ای(یا روغنی) کنید. در این روش داخل فنر را با روغن و واسکازین خاص پر می‌کنند. در این‌صورت شما کمک فنری نرمتر خواهید داشت، ولی ارتفاع خودرو پایین نمی‌آید. برای پایین آوردن ارتفاع باید فنرلول مربوط به کمک فنر را عوض کنید!

 

فنر لول‌های اسپرت زیادی با سایز‌های مختلفی هست مثل سایز ۳۲ که معقول‌تر‌ است؛ سایز ۳۰ که تقریبا ارتفاعی کم دارد و سایز ۲۸ که گلگیرچسبیده به لاستیک هستند! این روش با خریدن فنرلول اسپرت مبلغی حدود ۱۵۰‌هزار تا ۲۰۰‌هزار تومن خرج در بر خواهد داشت! و اما روش سوم این است که شما کیت ساسپنشن برای ماشینتان خریداری کنید که علمی‌ترین و البته گرانترین راه ممکن است.

 

در این روش کلیه سیستم کمک فنرتان با نمونه اسپرت و کم ارتفاع تعویض می‌شود و باعث خواهد شد با کم شدن ارتفاع ماشین در دست انداز‌ها نه تنها خشک نشود، بلکه نرمتر هم شود. این کیت‌ها به ۳ شکل عرضه می‌شوند:

۱ – کیت‌های فنر ثابت که فقط یک ارتفاع دارند و غیر قابل تغییر هستند.

۲ – کیت‌های تنظیم ارتفاع دستی که با روی جک بردن ماشین می‌توانید ارتفاع آن را تغییر دهید.

۳ – سیستم تنظیم ارتفاع اتوماتیک که مثل زانتیا شما می‌توانید از داخل ماشین ارتفاع آن را تغییر دهید.

قیمت این کیت‌ها از ۱ میلیون تومان شروع می‌شود! یکی از معروفترین مارک‌هایی که این کیت‌ها را تولید می‌کند KW است که در کشور آلمان ساخته می شود.

برچسب ماشین

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

X